![petrelaioy-ideal-bmix-pellet ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΜΑΝΤΕΜΕΝΙΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ IDEAL ΣΕ ΠΕΛΛΕΤ](https://www.adtherm.gr/wp-content/uploads/2015/12/petrelaioy-ideal-bmix-pellet-420x280_c.jpg)
Ζέστη και άφθονα ζεστά νερά χρήσης, με τα μισή κόστη, απολαμβάνει ο κ. Γιώργος Ευθυμιάδης από τα Πλατανάκια Πιερίας, στον οποίο η ADTHERM τοποθέτησε καυστήρα πέλλετ – βιομάζας στον υπάρχοντα μαντεμένιο λέβητα πετρελαίου IDEAL που είχε στο λεβητοστάσιο της μονοκατοικίας του (245 τ.μ.).
Η τεχνογνωσία και η πολυετής εμπειρία εφαρμογών, σε συνδυασμό με τον κορυφαίας ποιότητας καυστήρα βιομάζας Β-ΜΙΧ, έχουν κατατάξει την ADTHERM ως πρωτοπόρο εταιρία στην καύση πέλλετ και στερεών καυσίμων στην ελληνική αγορά.