![Αντλία θερμότητας υψηλών θερμοκρασιών POLARIS 30 KW στην Κατερίνη](https://www.adtherm.gr/wp-content/uploads/2013/01/mpeli-antlia-1-420x280_c.jpg)
Την πλέον οικονομική και οικολογική λύση θέρμανσης επέλεξε για την οικοδομή της στην Κατερίνη η κ. Ευτυχία Μπέλλη, που τοποθέτησε μια αντλία θερμότητας υψηλών θερμοκρασιών POLARIS 30 KW, που εισάγει στην Ελλάδα η ADTHERM.
H κ. Μπέλλη, έχοντας μείνει απόλυτα ευχαριστημένη από προηγούμενες συνεργασίες της με την ADTHERM, αποδέχθηκε την εσήγηση των μηχανολόγων της εταιρίας και τοποθέτησε στην κατοικία της την αντλία θερμότητας υψηλών θερμοκρασιών, η οποία συνδέθηκε με το υπάρχον υδραυλικό δίκτυο και τα σώματα καλοριφέρ, προκειμένου να μειώσει αισθητά το κόστος θέρμανσης σε σχέση με το πετρέλαιο που κατανάλωνε.