Καυστήρας πέλλετ B-ECO σε λέβητα πετρελαίου στον Αγ. Σπυρίδωνα Πιερίας
![Καυστήρας πέλλετ B-ECO σε λέβητα πετρελαίου Καυστήρας πέλλετ B-ECO σε λέβητα πετρελαίου](https://www.adtherm.gr/wp-content/uploads/2012/11/bamixas-b-eco-420x280_c.jpg)
Στην αντικατάσταση του καυστήρα πετρελαίου με τον ιταλικό αυτόματο καυστήρα πέλλετ B-ECO προχώρησε η ADTHERM στην οικία του κ. Δημήτρη Μπαμίχα στον Άγιο Σπυρίδωνα Πιερίας.
Ο καυστήρας B-ECO, ισχύος 40 KW τοποθετήθηκε στον υπάρχοντα χαλύβδινο λέβητα πετρελαίου και θα εξασφαλίσει τη θέρμανση της οικίας του κ. Μπαμίχα με σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας και χρημάτων.
Ο Β-ΕCO, που πλέον εισάγεται και με στρόγγυλη μπούκα για ευκολότερη προσαρμογή-τοποθέτηση σε υπάρχοντες λέβητες πετρελαίου, προγραμματίστηκε με ακρίβεια και ευκολία από εξειδικευμένο τεχνικό της ADTHERM και παραδόθηκε προς χρήση.