![biomax-pellet συμπαγής λέβητας biomax](https://www.adtherm.gr/wp-content/uploads/2013/01/biomax-pellet-420x280_c.jpg)
Τον αυτόματο compact λέβητα πέλλετ ΒΙΟΜΑΧ, που εισάγει η ADTHERM από το ιταλικό εργοστάσιο PUROS, εγκατέστησε στην οικία του στην Κατερίνη ο κ. Παναγιώτης Ξανθόπουλος, προκειμένου να απαλλαγεί από το υψηλό κόστος χρήσης πετρελαίου για θέρμανση.
Χάρη στον κορυφαίο τεχνολογικά λέβητα πέλλετ ΒΙΟΜΑΧ, που στις μικρές διαστάσεις του περικλείει ουσιαστικά τα υλικά-εξαρτήματα ενός πλήρους λεβητοστασίου και συνάμα έχει μικρή απαίτηση για καμινάδα (Φ100), ο κ. Παναγιώτης Ξανθόπουλος θα πετύχει να θερμάνει αποτελεσματικά και παράλληλα να εξασφαλίσει ζεστά νερά χρήσης για το διαμέρισμα του (140 τ.μ.), με σημαντική εξοικονόμηση χρημάτων, που αναμένεται να ξεπεράσει το 50% σε σχέση με το πετρέλαιο.