![Ηλιακός θερμοσίφωνας με συλλέκτη κενού](https://www.adtherm.gr/wp-content/uploads/2015/06/trilofos1-420x280_c.jpg)
Άφθονο ζεστό νερό χρήσης για τις ανάγκες της οικογένειας του εξασφάλισε ο κ. Αριστείδης Ουσταμπασίδης από τον Τρίλοφο Πιερίας. Συνεργείο τεχνικών της ADTHERM τοποθέτησε στην σκεπή της οικίας του έναν ηλιακό θερμοσίφωνα με σωλήνες κενού, χωρητικότητας 200 λίτρων, ο οποίος θα παρέχει ζεστά νερά στη μεγαλύτερη διάρκεια του έτους, χάρη στη δυνατότητα συλλογής ηλιακής ακτινοβολίας, ακόμη και με νέφωση!