![Καυστήρας πέλλετ βιομάζας στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης](https://www.adtherm.gr/wp-content/uploads/2016/02/fytopoulos-420x280_c.jpg)
Ο κορυφαίος καυστήρας πέλλετ και βιομάζας της αγοράς, ο ιταλικός B-MIX Digital, τοποθετήθηκε σε μια ακόμη μετατροπή λέβητα πετρελαίο, που ολοκλήρωσε εξειδικευμένο συνεργείο της ADTHERM στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης, στην οικία του κ. Χρήστου Φυτόπουλου.
Ο καυστήρας B-MIX Digital, ισχύος 70 kw, τοποθετήθηκε σε ελληνικής κατασκευής χαλύβδινο λέβητα πετρελαίου 60.000 θερμίδων, που θερμαίνει συνολικά 250 τ.μ.